NavedenoTo je pa drugo. Sem prej predvideval, da se gre za izloacijsko fasado.Frachy
Zamakanje stene zgleda tako, da je cela stena mokra, kot bi jo stuširala z vodo...to je pozimi, ko je zunaj full vlage. Od kje pride...nimam pojma, s podstrešja ne, ker mamo gor zdj vse poštimano, je pa to skrajno zunanja stena, kjer je rob bloka.
Zato je ta fasada "kriva" le toliko, ker ni izolacijska.
Zaradi tega so stene pozimi hladne in ker so hladne, na steni kondenzira vsa ustvarjena vlaga, ki je v zraku. To je, od kuhanja, sušenja perila, likanja, izločanja vode zaradi znojenja.... Če je te vlage ogromno, lahko res pride do tega efekta, kot če bi steno polil z vodo.
Zato priporočam, da nabavite merilnik vlažnosti ter kakšen kvaliteten razvlaževalnik s kompresorjem, ki bo vzdrževal optimalno relativno vlažnost v prostoru, ki je pri 20 stopinjah okrog 50 %.
NavedenoIzolacijo je vedno potrebno delati z zunanje strani. Notranja izloacija zato samo poslabša zadevo, saj se vlažna in neizolirana stena zapre, kar povzroči, da je stena še hladnejša in zato obstaja možnost, da bodo za samo izolacijo nastali idealni pogoji za razvoj plesni. Prav tako to pomeni še hitrejše propadanje sten zaradi zimskih zunanjih temperatur, ker prihaja do mikropoškodb, saj se temperatura ledišča premakne v sredino zidu.
To, da bi izloacija zadevo poslabšala pa nekako verjamem.
Ob tem še zaradi notranje izolacije ni več toplotne akumulacije, ker je zid hladen, zato se prostor hitro shladi.
NavedenoTreba je seveda rešiti problem tam, kjer nastaja. To je, preprečiti zamakanje. Kje zamaka in zakaj zamaka, pa tega ne vem, bi rabil več informacij.
BTW, kako pa se lahko rešuje problem iz zasteklenim balkonom, ki ga dobesedno zamaka po steni in tleh če niso odprta vsa okna...radi bi ga uporabljali kot dodaten prostor, ker je pač stanovanje majhno.